Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

OK

Wyjątkowa wystawa

W ramach kampanii "Nie odwracaj się plecami od bólu" wspólnie ze Stowarzyszeniem 3majmy się razem zorganizowaliśmy niezwykłe wydarzenie, wystawę zdjęć poświęconą zesztywniającenu zapaleniu stawów kręgosłupa.

- Poprzez ten wyjątkowy projekt chcieliśmy zwrócić uwagę mediów i społeczeństwa na opóźnienia diagnostyczne występujące w chorobach reumatycznych. Na zdjęciach zobaczycie Państwo dziesięć niezwykłych historii dziesięciu wyjątkowych osób, które połączyła choroba. Są to ludzie, którzy mimo chronicznego bólu realizują swoje pasje, są aktywni, pracują, zakładają rodziny, wreszcie pomagają innym. Na zdjęciach emanują energią i młodością, jak gdyby nigdy nie byli chorzy. Tymczasem każdy z nich ma swoją, intymną i trudną historię zmagania się z niewidzialnym wrogiem w postaci zesztywniającego zapalenia stawów - podkreśla Karolina Waligóra managing partner Compass PR.

Autorem fotografii jest Piotr Sobik, utytułowany fotograf modowy i fotoreporter, który tak jak uczestnicy sesji zdjęciowej jest pacjentem cierpiącym na zesztywniające zapalenie stawów. Całość przekazu dopełniają wyjątkowe opisy literackie autorstwa, również chorej na ZZSK dziennikarki, Katarzyny Woźniak, które powstały w wyniku rozmów przeprowadzonych z uczestnikami sesji.

Partnerami kampanii są organizacje pacjenckie, zrzeszające chorych z zapalnymi chorobami reumatycznymi m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Stowarzyszenie Chorych na ZZSK i Osób ich Wspierających oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków „REF”. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa to przewlekła, postępująca zapalna choroba reumatyczna, której współczesna medycyna nie potrafi wyleczyć, ale potrafi spowolnić jej postęp.  Proces zapalny, leżący u jej podłoża, pojawia się z nieznanej przyczyny, obejmując stawy kręgosłupa, stawy obwodowe oraz przylegające do nich struktury łącznotkankowe tzw. tkanki miękkie (więzadła, przyczepy mięśni, torebki stawowe), powodując ból i uczucie sztywności. Wraz z upływem czasu powstają zrosty między trzonami kręgów i w konsekwencji dochodzi do ograniczenia ruchomości kręgosłupa i braku możliwości wykonywania nawet podstawowych ruchów.  


Ostatnio dodane

Tylko dwa słowa.pl
2022-12-11
Wystartowaliśmy z nową wyjątkową kampanią edukacyjną, która wspiera pacjentów onkologicznych i ich bliskich.
Światowy Dzień AZS
2022-09-14
13 września odbyła się zorganizowana przez Compass PR konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia AZS podczas której eksperci zwrócili uwagę na sytuację dzieci i młodzieży dotkniętej ciężką
Compass PR dla AstraZeneca
2022-03-01
Compass PR rozpoczyna realizację działań PR dla firmy AstraZeneca w obszarze raka pluca.

Kontakt

ul. Chłodna 64 lok 223
00-872 Warszawa
Karolina Waligóra
500 088 365
Agnieszka Pawlikowska
515 315 332