Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

OK

Wyjątkowa wystawa

W ramach kampanii "Nie odwracaj się plecami od bólu" wspólnie ze Stowarzyszeniem 3majmy się razem zorganizowaliśmy niezwykłe wydarzenie, wystawę zdjęć poświęconą zesztywniającenu zapaleniu stawów kręgosłupa.

- Poprzez ten wyjątkowy projekt chcieliśmy zwrócić uwagę mediów i społeczeństwa na opóźnienia diagnostyczne występujące w chorobach reumatycznych. Na zdjęciach zobaczycie Państwo dziesięć niezwykłych historii dziesięciu wyjątkowych osób, które połączyła choroba. Są to ludzie, którzy mimo chronicznego bólu realizują swoje pasje, są aktywni, pracują, zakładają rodziny, wreszcie pomagają innym. Na zdjęciach emanują energią i młodością, jak gdyby nigdy nie byli chorzy. Tymczasem każdy z nich ma swoją, intymną i trudną historię zmagania się z niewidzialnym wrogiem w postaci zesztywniającego zapalenia stawów - podkreśla Karolina Waligóra managing partner Compass PR.

Autorem fotografii jest Piotr Sobik, utytułowany fotograf modowy i fotoreporter, który tak jak uczestnicy sesji zdjęciowej jest pacjentem cierpiącym na zesztywniające zapalenie stawów. Całość przekazu dopełniają wyjątkowe opisy literackie autorstwa, również chorej na ZZSK dziennikarki, Katarzyny Woźniak, które powstały w wyniku rozmów przeprowadzonych z uczestnikami sesji.

Partnerami kampanii są organizacje pacjenckie, zrzeszające chorych z zapalnymi chorobami reumatycznymi m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Stowarzyszenie Chorych na ZZSK i Osób ich Wspierających oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków „REF”. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa to przewlekła, postępująca zapalna choroba reumatyczna, której współczesna medycyna nie potrafi wyleczyć, ale potrafi spowolnić jej postęp.  Proces zapalny, leżący u jej podłoża, pojawia się z nieznanej przyczyny, obejmując stawy kręgosłupa, stawy obwodowe oraz przylegające do nich struktury łącznotkankowe tzw. tkanki miękkie (więzadła, przyczepy mięśni, torebki stawowe), powodując ból i uczucie sztywności. Wraz z upływem czasu powstają zrosty między trzonami kręgów i w konsekwencji dochodzi do ograniczenia ruchomości kręgosłupa i braku możliwości wykonywania nawet podstawowych ruchów.  


Ostatnio dodane

Moje miejsce na Ziemi
2021-07-01
Compass PR poprowadzi kampanię promującą czwartą edycję programu grantowego Fundacji Orlen "Moje miejsce na Ziemi"
Trzeźwo Myślę
2021-06-01
Compass PR przeprowadzi dla Carlsberg Polska piątą edycję ogólnopolskiego programu społeczno-edukacyjnego „Trzeźwo myślę”
Kolejny rok z Pfizer Polska
2021-04-18
Po raz ósmy jesteśmy odpowiedzialni za realizację działań dla firmy Pfizer, w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”.

Kontakt

ul. Chłodna 64 lok 223
00-872 Warszawa
Karolina Waligóra
500 088 365
Agnieszka Pawlikowska
515 315 332