Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

OK

Twarze Polskiej Wsi

Wystawa   „Twarze Polskiej Wsi” to projekt, który zrealizowaliśmy w ramach pierwszej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej  „RAK UV”, poświęconej niebarwnikowym nowotworom złośliwym skóry –  rakowi kolczystokomórkowemu skóry oraz rakowi podstawnokomórkowemu skóryWystawa składa się z 19 fotografii, z których każda przedstawia osobną historię człowieka, jego życia i zawodowej drogi. Bohaterami zdjęć są rolnicy i rolniczki, sadownik, hodowca bydła, hodowca kóz, leśnik, baca oraz rybak.

Zdjęcia wykonał znany szerokiej publiczności fotograf modowy i portrecista Jacek Poremba. Wystawa „Twarze Polskiej Wsi”, oprócz aspektu artystycznego, ma na celu zwrócenie uwagi na zawodowe grupy ryzyka zachorowania na niebarwnikowe nowotwory skóry oraz promocję wtórnej i pierwotnej profilaktyki nowotworów skóry. 

Niska świadomość społeczna na temat niebarwnikowych nowotworów skórny, bagatelizowanie zmian, które na początkowym etapie wyglądają niegroźnie oraz najczęściej dojrzały wiek chorego powodują, że wielu pacjentów, zwłaszcza z małych miejscowości czy obszarami wiejskimi, diagnozowanych jest w zaawansowanym stadium choroby.

Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów niebarwnikowych raki skóry plasują się na podium najczęściej występujących nowotworów w Polsce – zaraz po raku płuca i raku piersi. Mimo że u większości osób diagnoza budzi strach, leczenie nowotworów jest coraz skuteczniejsze, a rokowani tym pomyślniejsze, im wcześniej zostanie wykryta choroba. Kluczową rolę w profilaktyce raków skóry, oprócz samoobserwacji, odgrywają regularne badania diagnostyczne – dermatoskopowe badanie skóry i znamiona.

Compass PR  jest odpowiedzialna jest za kompleksową realizację kampanii od 2020 roku. 

Więcej informacji na temat kampanii na www.rakuv.pl

Ostatnio dodane

Polskie Towarzystwo Onkologiczne klientem Compass PR
2023-09-28
Agencja Compass PR wygrała organizowany przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne przetarg, na realizację cyklu spotkań edukacyjnych dla organizacji pacjentów „O przyszłości onkologii. Forum or
Szczepienia przeciw grypie refundowane
2023-08-31
Szczepienia przeciw grypie znalazły się na liście refundowanych leków dla wszystkich osób po 65 roku życia oraz dzieci i młodzieży do 18 r.ż. Compass PR odpowiada za komunikację w tym zakres
Wspieramy Fundację Carita
2023-07-01
Już po raz drugi będziemy wspierać Fundację Carita w działaniach komunikacyjnych związanych z Rajdem po Zdrowie.

Kontakt

ul. Chłodna 64 lok 223
00-872 Warszawa
Karolina Waligóra
500 088 365
Agnieszka Pawlikowska
515 315 332